| anonim_4396 a întrebat:

Ce ar trebui sa iau cu mine intr-o excursie? merg 950 km cu autocarul si dureaza doua zile si o sa ne oprim la un hotel sa dormim.

Răspuns Câştigător
| Yang a răspuns:

Iti spun din proprie experienta(calatoresc des) in primul rand pe autocar este inconfortabil sa stai mereu in aceeasi pozitie deci imbraca-te cu ceva sport, lejer sa te simti bine fara tocuri ca o sa mori sau blugi, daca stai la geam sa ai ochelari de soare la tine in cazul in care nu sunt perdele, servetele umede, ceva de rontait pe drum in caz ca ti se face foame.Bagaj as spune asa cum este o excursie nu iti trebuie haine elegante iti poti pune ceva pentru o seara in dicoteca daca mergeti sau la un suc deci doar un schimb (blugi, tricou, hanorac ceva casual nu neaparat elegant)iar restul sa fie sportiv, periuta/pasta de dinti, o alta pereche de papuci de schimb fie balerine fie adidasi ce ai tu, si cred ca ai inteles ideea nu trebuie sa iei prea multe cu tine mai ales ca mai mult o sa fii pe drum. Daca faci poze ia-ti o bluzita mai frumusica si ceva pudra, rimel creion la tine sa te aranjezi(si placa daca stai la hotel faci dus ai unde sa te faci)Daca te poti spala cu sampon/sapun din dotarea hotelului bine daca nu ia-ti de acasa si cam atat cred aa sa nu uiti incarcatorul la telefon pe acasahappyhave fun

3 răspunsuri:
| simf a răspuns:

Nu uita de apa pe drum si o geaca de ploaie sau umbrela, ceva de citit sau audiobooksuri, o punga (pentru gunoi) si medicamente uzuale (algocalmin, un dezinfectant de gat daca ai probleme cu amigdalele, tu stii cel mai bine).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Haine, mincare, sapun, pasta de dinti si periuta + un deodorantwinking

| Bab a răspuns:

plec vineri in bulgaria, mi-am pregatit bagajul cu 2 zile inainte pai mi-am luat foarte multe haine stau 3 zile lenjerie intima mi-am luat incaltaminte lejera sa ma simt bine pentru ca merg sa ma simt bine nu sa stau sa merg cu tocurile in brate farduri seara prin cluburi periuta de dinti sapun gel de dus creme de corp ...haine de vara si haine de toamna ca nu se stie niciodata camera digitala:d sampon parfum incarcatorul haine de club sport costum de baie pastile din caz de te apuca vreo durere de cap ai grija si distractie placuta uitate bine! sa nu pleci cu capul in nori