| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie sa iau cu mine intr-o excursie de 2 zile mai ales daca mergem 950 km? ajutati-ma va rog! dau fundita merg cu autocarul cu alti colegi si copii din alte clase

5 răspunsuri:
| Farcas a răspuns:

In primul rand strictul necesar (periutza, pasta de dinti, un sapun, un prosop, servetele umede, tampoane, demachiant etc depinde de ce mai ai nevoie). Sa iti iei si ceva pastile paracetamol sau algocalmin in caz ca doamne fereste te simti rau, haine si ceva elegant dar si sport, incarcatorul de la telefon, si foarte important sa nu uiti aparatul de fotografiat love struck
Distractie placutaaaaa!

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Dacă vă duceţi departe de zone populate, nu uitaţi o trusă de prim-ajutor, pentru orice eventualitate, cu feşe sterile, feşe elastice în caz de luxaţii, entorse, pansament, plasturi, dezinfectant, analgezice, antiemetice, etc, vezi mai multe aici http://alpinet.org/main/articole/show_ro_id_1431_pid_2635.html.

| Visatoarea a răspuns:

Mancare care sa reziste atat timp -(conserve, pateuri, icre, salam uscat) haine de schimb, cosmetice ca doar trebuie sa arati bine indiferent de situatie. trening. rucsac, termos cu apa rece :X sau cafea. depinde de gusturile tale. servetele, guma de mestecat, un aparat foto / carti de joc, si in final multa multa energieeeee happy

gata lista check it out girl!

| vlaaddd a răspuns:

Daca mergem 950 de km, o zi o faceti pe drum.
Ia-ti o sapca.

| radumanolescu a răspuns:

Cu ce calatoresti? masina, avion, tren, bicicleta? de ce nu specifici? ia apa, hartie toaleta, tampoane, laptop, mp3, ziare, reviste, mancare, guma de mestecat, pasta de dinti si periuta, ia-ti iubitul cu tine, etc