| tarziu a întrebat:

Ce ati lua cu voi intr'o excursie de o luna in Tibet? In afara de bani, haine, medicamente (just in case)
PS. Sa incapa intr'un rucsac de 60 (kg sau litri. ceva de genu')

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aparat de fotografiathappy

| Roby67 a răspuns:

O butelie cu oxigenwinking
Acum fara glume, vezi ce vaccinuri iti trebuiesc, e foarte important.

| tarziu explică:

Da... am uitat sa scriu ca e pus... cu acumulatorul de rezerva nou nout si card de memorie am 2 Gb, imi mai iau de acolo... ca aici sunt prea scumpe
Vaccinuri nu se fac, am sunat la institutul de vaccinari in Buc. si iau doar pastile pentru prevenirea malariei. Mi'am facut si un antitetanos, sa fie happy

| lifeistough a răspuns:

Testamentul(de ce; vrei sa escaladezi Everestul?)

| Roby67 a răspuns:

Daca vrei ma interesez ce spun specialistii din Germania, in legatura cu vaccinirule. Dau raspuns in 2 ore.

| tarziu explică:

Nu ma urc pe Everest, poate vreun varf mai mic, maxim 5000 m, depinde de aclimatizare. Excursia mea are alt scop!

| tarziu explică:

Mersi Roby, am vazut ca americanii dau o gramada de vaccinuri, dar ai romanasii de la institut m'au asigurat ca in afara de plaquenil nu trebuie sa iau nimic. Le'am spus prin telefon ca daca iau altceva de pe acolo, vin acasa si le dau si lor!

| Klara a răspuns:

Ne dai si conditii, mah, parca ne-ai deporta in ghetou.
Pai ce sa-mi iau: mancare, ciocolata, mp3 player, telefon, incarcator, laptop, carti, un pieptene, o oglinda, haine, absorbante ( lol ), niste DVD-uri, si cam atat. laughing

| Veve :X a răspuns:

Aaa thinking prietena mea cea mi buna n`are mai mult de 60 de kg laughing deci as lua`o pe ea, telefonul si incarcatorul, un laptop, aparatu` foto, luciu si rimelu` laughing, cum a zis @ Klara absorbante laughing, costumu de baie obligat-fortat laughing, aa si daa o oglinda peria si multe agrafe :Xlaughing si placa :Xlaughing in total cred ca is 60 de kg laughing

| tarziu explică:

Vă mulţumesc pentru răspunsuri happy. Să ne "revedem" cu bine!

| sandy a răspuns:

L-as lua pe unu care sa-mi care bagajele