| david1234567890 a întrebat:

Ce e interesant in Turcia?

Răspuns Câştigător
| MadRaven a răspuns:

Totul.
Turcia e o tara foarte diferita de Romania.Am cunostinte care au petrecut cateva saptamani in Turcia si au fost dusi prin scolile din Turcia, orasele cele mai mari ale Turciei si restaurantele, hotelurile etc. de acolo.
In Turcia nu vezi oameni betivi pe strada, scolile sunt foarte bine dotate, Turcii i general sunt educati si respectuosi.In schimb acolo nu este aceeasi libertate ca la noi.
In Turcia femeile nu au voie sa umble cu capul descoperit etc.In general femeile sunt tratate cu inferioritate.
CA orice alta tara, Turcia are minusuri si plusuri, dar eu zic ca e tara frumoasa care merita vizitata.
Numai bine!happy

| david1234567890 explică (pentru MadRaven):

Mulțumesc pentru răspuns!

1 răspuns: