| cssandreea a întrebat:

Ce este de vizitat la Strasbourg din FRANTA, caci urmeaza sa ma duc acolo! happy.

Răspuns Câştigător
| rockaholic a răspuns:

O multime de locuri:-Catedrala Notre-Dame de Strasbourg
-Phineland
-Petite France
-Casa Kammerzell
-Piata Catedralei
-Piata du Marche Gayot
-Biserica Saint-Etienne
-Biserica Sf. Thomas
-Biserica Gotica Protestanta Sf. Pierre-le-Jeune
-Biserica Saint-Guillaume
-Biserica Neo-gotica Sf. Pierre-le-Vieux
-Vechea Vama
-Casa de Comert si Industrii
-fosta si actuala primarie
-Palatul Rohan
-Opera
si multe alteletongueiata Broglie, Palatul Rhin, Scoala Internationala Pontonniers, Scoala si Muzeul de Arte decorative, Piata Republicii, Piata Universitatii, Kriegstor, Palatul Sarbatoriilor, La Corbusier, Curtea Europeana a Drepturilor Omului, Ponts Couverts, Muzeul de Arta Moderna si Contemporana, Pont de la Fonderie, Passerella, Parc de l’Orangerie, Parc de la Citadelle, Parc de Pourtales, Gradina Botanica, Observatorul din Strasbourg, Gradina celor 2 rauri, Muzeul Artelor Frumoase, Muzeul Notre-Dame, Muzeul Arheologic, Muzeul Alsacian, Muzeul zoologic, Le Vaisseau, Muzeul de Istorie, Cabinetul timbrelor si al desenelor, Muzeul Navigatiei pe Rhin.

Si pentru Adry.esti prost/proasta... e in franta toata ziua...ai fost tu cumva acolo?

3 răspunsuri:
| judgement a răspuns:

Catedrala catolică Notre Dame în stil gotic, construită între anii 1176-1439. În interiorul acestei catedrale se află celebrul ceas astronomic. Alte monumente importante sunt: Casa Kammerzell din al XV-lea secol, Palatul Rohan şi Muzeul de artă modernă.

| NiceBaby a răspuns:

Adry-Strasbourg e in Franta.Intii invata ceva si apoi vorbeste. Daca nu stii mai bine taci.
Sunt foarte multe de vizitat acolo.
Iti va fi totul interesant pentru ca totul e facut de arhitectori buni, sunt multe monumente strazi frumoasa si chiar si gara e minunata. Distractie placuta! sa faci si poze. pupici

| adry_4721 a răspuns:

Strasbourg nu se afla in franta.