| qq30xx a întrebat:

Ce metode de promovare gratuită sau contra cost as avea pentru o pensiune turistică?

Răspuns Câştigător
| Vladut123456 a răspuns:

Pai ai putea incerca pe grupurile de Facebook dedicate turismului si sa iti faci reclama pensiunii, alta metoda contra-cost ar fi sa iti faci o pagina de Facebook cu pensiunea ta si sa platesti sa iti fie promovata altor utilizatori, ai putea pune pe site-urile gen booking, afise prin stalpul din orasul tau.

2 răspunsuri:
| NoriAl a răspuns:

O inscrii pe toate site-urile care fac promovari. O inregistrezi si pe Google maps. Acolo se vede cel mai usor. Iti faci si un site unde spui ce oferi si ce preturi ai. Probabil mai sunt si alte variante.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt situri cu hotele, pensiuni din toată lumea, o inscrii acolo. Trivago, airbnb, google adsense.