| qq30xx a întrebat:

Ce metode de promovare gratuită sau contra cost as avea pentru o pensiune turistică?

Răspuns Câştigător
| Vladut123456 a răspuns:

Pai ai putea incerca pe grupurile de Facebook dedicate turismului si sa iti faci reclama pensiunii, alta metoda contra-cost ar fi sa iti faci o pagina de Facebook cu pensiunea ta si sa platesti sa iti fie promovata altor utilizatori, ai putea pune pe site-urile gen booking, afise prin stalpul din orasul tau.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt situri cu hotele, pensiuni din toată lumea, o inscrii acolo. Trivago, airbnb, google adsense.

| NoriAl a răspuns:

O inscrii pe toate site-urile care fac promovari. O inregistrezi si pe Google maps. Acolo se vede cel mai usor. Iti faci si un site unde spui ce oferi si ce preturi ai. Probabil mai sunt si alte variante.