| IepurasulBrunet a întrebat:

Ce parere aveti despre orasul Botosani?

6 răspunsuri:
| hamsterx a răspuns:

Nu am fost niciodata acolo, desi mi-ar placea.Nu am auzit foarte multe despre el, dar banuiesc ca este un oras frumos si am auzit ca persoanele de acolo sunt primitoare si foarte vorbaretze big grin. tu esti de acolo? ce ne poti spune despre oras, poate stii mai multe ca noi, niste obiective turistice poate happy te pup:*

| IepurasulBrunet explică:

Da, eu sunt din Botosani. E un oras mic, dar ai ce vedea.Aici este Casa Memoriala a lui Mihai Eminescu si Lacul lui, unde venea sa se inspire, cum a facut-o atunci cand a scris poezia,, Lacul'', dar si Casele Memoriale ale lui Nicolae Iorga, Stefan Luchian, dar si alte personalitati vestite.In plus sunt si niste muzee foarte interesante pe aici care te asteapta sa le vizitezi.big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Locre a răspuns:

E frumos...

| chironescu a răspuns:

Apropo de Eminescu, uite ce evenimente gayduieste mai noi Ipotestiul: http://www.botosaneanul.ro/......galerie-f/

| Anonimus1235 a răspuns:

Orasul asta e prea mic pentru gustul pe.De asemenea chiar daca are locuri turistice nu sunt incredibil de bine evidentiate si pe deasupra de toate numai alti romani ar veni sa viziteze orasul pentru ca cum tu nu stii oamenii de literatura ai spaniei angliei rusiei etc nici ei nu ii stiu pe ai nostri.In concluzie nu imi place prea tare Botosani am fost in malaga si a fost total paralel cu ceea ce e in botosani.