| nellyneliana a întrebat:

Ce pot vizita in luna octombrie in Muntii Bucegi si in imprejurimile Brasovului? Am cautat pe net, dar nu am gasit chiar mare lucru.

Răspuns Câştigător
| georgesur a răspuns:

Pentru Bucegi:din Sinaia poti urca cu telecabina pina pe platou cu Telecabina "Cota 1400 - Cota 2000" iar de aici poti merge la cabana Caraiman si la Monumentul Eroilor(2 291 m) de pe Vârful Caraiman(Crucea Eroilor Neamului a fost ridicată la inițiativa Reginei Maria, între anii 1926 și 1928 ); din Busteni avem Telecabina Busteni – Babele, iar de aici in aproximativ doua ore si jumatate se poate ajunge la cabana vf Omu
In jurul Brasovului:Timpa, Poiana Brasov, castelul Bran, cetatea de la Risnov

2 răspunsuri:
| alma1115 a răspuns:

Sfinxul, vf omu, babele in muntii bucegi, iar in brasov, castelul bran, poiana brasov

| CybeRAthlete a răspuns:

Brasovul este un oras superb ce nu trebuie vizitat intr-o anumita perioada... este superb oricum...