| Corina1325 a întrebat:

Ce sa imi iau la mare? Peste cateva zile plec in concediu...la mare...si nu prea stiu ce sa imi pun in bagaj, desi am mai fost de 13 ori; in afara de haine ce sa imi mai iau? Dau fundita

Răspuns Câştigător
| madalinutza a răspuns:

Bunabig grin
pai poti sa-ti pui telefonul, castile, incarcatorul, mp3, aparat foto
si lucrurile de care ai tu nevoiehappy
-tampoane
-gel de dus, sampon, sapun, hartie igienica
-luciu de buze, ruj
-penseta, foarfeca(in caz de nevoie)
-deodorant, spray, parfum
-o trusa de prim ajutor...ca nu se stie niciodata
-cercei, lantisoare
-costum de baie
-ulei de plaja
-prosop
-piaptan, perie
-trusa de machiaj
-niste filme daca ai pe cd, sa nu te plictisesti
-medicamente(daca ai nevoie)
si cam atat.happy
restul le stii tubig grin
sper ca te-am ajutat:*

6 răspunsuri:
| luna a răspuns:

De obicei suntem agitati cand trebuie sa ne facem bagajele pentru. o vacanta fie ea cat de mica. Fa o lista prima de a incepe sa impachetezi cu tot ce iti trebuie si in timp ce iti faci bagajul mai da o ocheata pe lista.De obicei multa lume uita de igiena personala.Acolo nu stii ce ai sa gasesti. Servetelele umede iti vor servi cu siguranta aproape peste tot.Preturile fiind mult mai mari ca in orice alt loc e bine sa iti ei cu tine chiar si un spray pentru. tantari. Pe langa hainele estive arunca in geanta si un pulover sau chiar o geaca(vremea e schimbat-oare). Prosapele pentru. plaja, si nelipsita crema de protectie. Asadar cu palaria pe cap si cu 2 reviste(integrame) in mana te indrepti cu zambetul pe buze spre mare.Vacanta minunata.

| Kenny a răspuns:

Inafara de haine, eu mi-as lua produsele de igiena persoanala (pasta si periuta de dinti, betisoarele de urechi, absorbantele, sapunul, samponul, peria de par, parfumul, deodorantul, produsele de make-up), prosoape (si pentru plaja, si pentru tine), ochelari de soare, crema de protectie solara si crema after-sun, telefonul, iPod-ul sau mp3-ul, laptopul si incarcatorul, niste reviste, o carte, carti de joc, colacul (daca nu stii sa innoti big grin) sau salteaua si cam atat thinking vezi si tu de ce mai ai nevoie :*

| ღjust meღ a răspuns:

Pai si eu plec la mare peste 3 zile, asa ca o sa-ti spun ce o sa-mi iau eu:
-pe langa costumu'/costumele de baie (care este/sunt pe primul loc, doar daca nu te duci la nudistilaughing), o sa-mi iau toate rochitele, pantalonii scurti, lenjeria intima, tricourile, cizmele (de vara), papucii etc.;
-crema de plaja, ochelarii de soare, palaria si geanta de plaja;
-prosoape;
-gel de dus, shampon, crema de corp;
-placa de par, feonul (nu stiu daca asa se scrie, da' intelegi tuhee hee);
-fardurile, parfumurile, bijuteriile;
-mp3'ul;
-si nu in ultimul rand:tonele de REVISTE pe care o sa le citesc pe drum.
cam atat imi vine in minte acum; si scuze ca am scris si haine, am uitat ca ai zis "in afara de haine" happy
fundita?

daniela
| daniela a răspuns:

Obligatoriu lotiune de protectie solara, palarie si ceva anti tantari

| Marinela1111 a răspuns:

Buna:d
Pai, eu zic sa-ti iei asa:
-Ochlari de soare
-Lenjerie de corp
-1 Pereche de ghete( daca vrei)
-Slapi
-Servete( de fata, de corp si de miini)
-Telefon, player(mp3/mp4)
-Incarcator pentru telefon si incarcator pentru player
-Sampoon, sapun, gel de dus
-Bijuterii
-Crema anti-bronz
-Forfecut pentru ungii, lac de unghii, atetona
-Hirtie igienica
-Niste bani
-Cosmetica (luci de buze, dischete demachiante, creion pentru ochi, rimel)etc, etc...
-Pieptene
-Patura pentru plaja
-Costum de baie
-Placa pentru par
-Uscator de par
-Oglinga
-Penseta
-Geanta de mare
-Palarie de soare
-Colac de mare (daca ai nevoie)
-Medicamente
-Pastile in az ca ai rau de masina
-Un chipiu si cam atit
Sper ca te-am ajutat... Fundita?

| LolaRubin a răspuns:

Pai ochelari de soare,telefonul, castile, incarcatorul, multe haine de schimb:rochii, pantaloni scurti, tricorui happy etc. lenjerie intima laughing