| NUUSTIU a întrebat:

Ce tara ati vrea sa vizitati? SI de ce?

118 răspunsuri:
| princess97 a răspuns:

As vrea in Franta. Imi place foarte mult limba, si e si destul de interesanta arhitectura.

| Cat a răspuns:

As vrea sa calatoresc absolut peste tot, sa descopar fiecare tara in parte. Ma pot inchipui tare usor in postura de turist profesionist.
Cu toate acestea, in fruntea listei pentru mine sunt India si tarile arabe. Mi se par absolut fascinante din punct de vedere cultural.

| AtomiX a răspuns:

Elvetia daca as fi cu masina ( au aia niste sosele de parca te toaga masina sa mergi cu ea pe acolo plus ca privelistea e superba) in rest Las Vegas, Los Angeles, Dubai pentru distractie ^_^

| carlyhalatz a răspuns:

As vrea sa vizitez Australia, ca sa vad cangurii, sa ma duc la opera house, sa fac baie etc.

| scrisoarededragoste a răspuns:

Toate locurile minunate din România pentru că avem o ţară care merită vizitată, plus Germania care din punctul meu de vedere este cea mai organizată ţară.

Dar tu? Ce ţară ai vizita şi de ce?

| silvipisicutza a răspuns:

I wanna live my American Dream!

| xxdrgn a răspuns:

Buna!
Imi doresc enorm sa vizitez Coreea de Sud. Ma fascineaza cultura lor, muzica lor, orasele lor, dar si locuintele traditionale, portul traditional care e extrem de frumos, felul in care stiu sa puna in evidenta talentele tarii, in mare, imi place aproximativ totul. Spun "aproximativ" deoarece e clar ca exista defecte si pe acolo, insa as fi extrem de fericita daca voi avea ocazia sa ajung in acea mica parte a Asiei, iar apoi poate as da o raita si prin Japonia, cam din aceleasi motive, traditiile lor sunt superbe.

| Yo21 a răspuns (pentru xxdrgn):

Iti place si muzica si serialele lor? big grin

| xxdrgn a răspuns (pentru Yo21):

Aww, desigur! De un an si ceva alta muzica nu prea mai ascult, iar la k-drame ma uit cat de des posibil, insa acum cu scoala mai greu. =.=

| Yo21 a răspuns (pentru xxdrgn):

Si eu ma mai uit la seriale, dar in timpul scolii nu prea mai am timp sad. Cat despre muzica... cred ca mi-e plin PC-ul si telefonul numai cu piese si poze coreene :X happy. Si mai am cateva colege si prietene la care le place Kpop. Esti din grupul Kpop Romania de pe facebook? ^.^

| AdrianoB a răspuns:

Eu as vrea sa vizitez mai multe tari cand o sa am ocazia happy

As vrea sa vizitez SUA pentru a vedea marile orase si mai ales sa ajung la Hollywood, sa vad si eu unde se aduna toate vedetele.

As vrea sa merg in China si in Japonia deoarece sunt doua tari care au traditii foarte frumoase. Cladirile, obiceiurile si multe altele, la ei sunt mai aparte. Si ambele tari sunt frumoase.

As vrea sa mai merg in Brazilia. Este foarte frumos acolo.

Si cred ca in Tailanda m-as mai duce. Si ei au obiceiuri si traditii frumoase. Si tara este nemaipomenita.

Cam atat momentan happy Nici n-am pretentii nu? happy

| swordfish a răspuns:

1 SUA sa cumpar impreuna cu inca 2 3 prieteni niste masini ( fiacare cu a lui) dintralea la 500-1000$ si sa strabatem tara dela ocean la ocean.
2 O tara unde este padure tropicala, mi-ar placea o expeditie in tr=o astfel de padure gen supravietuire

| deya100 a răspuns:

Eu as vrea sa vizitez Paris., New York, Germania, Italia, America si Londra! happy mie mi se par cele mai frumoase tari alaturi de Romania!

| Lullu21 a răspuns:

Aș vreau să vizitez Germani, deoarece am văzut niște poze la unchiul meu și mi s-a părut drăguță țară. Am vizitat Romînie(sunt din Moldova), Italia, Ungaria, Ukraina...

| 7 a răspuns:

Anglia,pentru vreme.
Egipt-pentru piramide, pentru misterul ce le inconjoara.
Maroc-pentru cultura.
S.U.A-pentru influentele culturale variate.

| SaveTheNature a răspuns (pentru 7):

Sunt in Anglia.Ploua non stop. Si e murdara. Poate cea mai murdara din Europa de vest,

| LolaGirl a răspuns:

Londra!

| SaveTheNature a răspuns (pentru LolaGirl):

Sunt aici. E mai mudara decat Bucurestiul, ploua non stop, englejii sunt pe cale de disparitie aici( sunt mai multi indieni, pakistanezi si turci).
Mancarea este jalnica. Iar ei-englejii sunt nespalati, galagiosi, si nu se barbieresc la zonele intime.
Si devin din ce in ce mai rasisti.
Numai bine.

| omik a răspuns:

Franta pentru ca nu suport frantuzoi!laughing Cidat nu?laughing

| mixxjim a răspuns (pentru omik):

Nu-i ciudat deloc, Franta e o tara minunata, dar pacat ca-i locuita laughing

| Mary0Hellen a răspuns:

Buna! happy Ce as vrea eu sa vizitez ( nu numai tari ) big grin. As vrea sa vizitez : Dubai, Caraibe love struck, China, Franta si Anglia! love struck
Aaaah da! happy Si dorita America happy

| huuu a răspuns:

Munich arhitectura si sport(as vrea neaparat sa vad stadionul din munich)

| TheFucker a răspuns:

As vrea sa vizitez mai mult capitalele:
Londra, Tokyo, Dubai big grin

| Andrey12 a răspuns:

SUA. Pt ca e o tara frumoasa, cu orase mari.

| TheRoyalHH a răspuns:

Asi vrea sa vititez Romania laughing! Pentru-ca e tara noastra

| DanielleThebest a răspuns:

As vizita franta, imi plac mult orasele de acolo! ღ

| RockLife99 a răspuns:

Eu as vrea sa vizitez : Coreea de Sud, Japonia, Grecia, Italia, Franta si SUA

| frumusica97my a răspuns:

Eu as vrea sa vizitez Franta in Paris!
Acolo imi pot intalni iubirea!

| Dumnezău a răspuns (pentru frumusica97my):

Bre,cineva te-a prostit bine de tot cand inca erai copila! Te lasa frantuju' una-doua pentru o bastinasa de-a lui, oricate farmece i-ai baga.

| frumusica97my a răspuns (pentru Dumnezău):

Lasama in pace!
Fac ce vreau!

| JustSid a răspuns:

India

| RamonaB a răspuns:

Si eu as vrea mai multe tzari, dar intai as vizita INDIA tara care o iubesc enorm de mult. Acolo as merge cu mare placere din mai multe motive...; ca imi place totul acolo, ca sunt vedetele mele preferate acolo si etc etc.winking big grin smug :X

| RamonaB a răspuns:

In India pentru ca e tara mea iubita si cultura tot ma fascineaza :X

| RamonaB a răspuns:

In India pentru ca iubesc cultura si ma fascineaza tot, etc :X

| RamonaB a răspuns:

In India pentru ca iubesc tot ce este legat de ea :X

| RamonaB a răspuns:

In India deoarece iubesc totul la ea :X

| andutzaorigami a răspuns:

As vrea sa vizitez America.E super, Sau Canada...

| Faster2010 a răspuns:

Eu mi-as dori sa vizitez Franta, mai exact Parisul. Este un oras minunat, frumos, mai ales ROMANTIC... acolo as vrea sa-mi petrec luna de miere alaturi de aleasa mea love struck. O plimbare pe faimosul bulevard Champs-Elysees, sau cu gondola pe Sena.

Bineinteles ca si SUA merita vazuta din toate punctele de vedere, mai ales New York si Hollywood.

As fii foarte incantat sa vad si Egiptul, piramide si camile laughing. Sunt fascinat de legendele lor, legate de regi, zei etc.

Sunt atatea locuri frumoase de vazut/vizitat in lumea asta, numai bani sa ai.

| SaveTheNature a răspuns (pentru Faster2010):

Aglomeratie, galagie, -astea sunt romantice? cum vine asta?

| Faster2010 a răspuns (pentru SaveTheNature):

Nu-mi pasa nici de aglomeratie nici de galagie, astea sunt peste tot nu-mi spune tu mie ca nu gasesc un loc mai retras in tot Parisul laughing). Si m-am referit in mod special dupa 8 seara, cand iese de obicei lumea in oras...sa se relaxeze, sa bea un vine/bere ceva si sa se simta bine. happy