| retrogrobian a întrebat:

Ce trupa/artist considerati ca a fost cea mai influenta/cel mai influent in istoria muzicii?

Răspuns Câştigător
blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

THE BEATLES, ELVIS PRESLEY, MICHAEL JACKSON SI CRED CA SI MADONNA.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The Beatles

| kh1ss a răspuns:

Beatles, bob marley, metallica...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

AC/DC

| alex_4322 a răspuns:

Velvet Underground in muzica alternativa.

| georgehari a răspuns:

Michael Jackson

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

elvis

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

abba

| LuS[z] a răspuns:

cred ca the beatles pentru ca au vandut o gramada de discuri si asta inseamna ca au fost ascultati de o gramada de oameni

| retrogrobian explică:

@ alex - ma refer la influenta asupra muzicii cum e ea azi.
De exemplu, gigi a influentat mai multi artisti, care impreuna au alcatuit un curent, care a influentat multi alti artisti, etc...
Vad ca nimeni nu-mi face un gen de mic arbore genealogic al influentelor in muzica, asa cum speram. Oricum, intrebarea cerea raspunsuri subiective si bazate pe argumente in acelasi timp. Am sa las sistemul sa aleaga un raspuns castigator in mod automat, in functie de voturile comunitatii, deoarece gusturile nu se discuta big grin