| DakotaRoyse a întrebat:

Credeţi că ţara de unde provine un artist sau o trupă influenţează calitatea muzicii? (acum mă refer mai mult la rock şi metal, decât alte stiluri de muzică)
Eu, cel puţin, sunt ferm convinsă că cel mai bun metal se "fabrică" în Scandinavia.

Răspuns Câştigător
| DarkSinAngel a răspuns:

Eu unul am impresia ca DA. Asta e o prima parere cel putin. Sunt foarte multe persoane/trupe cu idei super misto, doar ca nu au cum sa ajunga cunoscute pentru ca nu au posibilitatea. Referitor la Romania...cine sponsorizeaza talentele din rock-ul romanesc astazi? Eu as spune ca nimeni.

4 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Și eu sunt de aceiași părere, metal-ul scandinav for the win.
Și da, poate influenta. Ca de exemplu o tară să nu promoveze artiști care sunt mult mai buni decât unii din alte tări.

| mustard a răspuns:

O tara cu o istorie in muzica de calitate are mari sanse sa produca muzica de calitate in continuare.
Nice Hellsing avatar, btw.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un metal bun din scandivanvia (finlanda) iti recomand Korpiklaani. orice tara are infuenta proprie in finalizarea unei parti a muzicii prorpii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea me este evident ca trupele sunt influentate de zona geografica din care provin, dar acest lucru nu le face mai bune sau mai putin bune, ci este vorba doar de stilul pe care il abordeaza.