| Petrovic a întrebat:

Cum pot ajunge din Romania in orasul polonez Przemyśl?
Vreai toate variantele va rog.

4 răspunsuri:
| JustmeV a răspuns:

Depinde in ce oras locuiesti. Cauta trenuri sau autocare, daca este drum din orasul tau direct in orasul respectiv, sau daca trebuie sa schimbi trenuri sau autocare pe parcurs.
Sau intelege-te cu un grup de prieteni si calatoriti cu masina proprie.

| Petrovic explică (pentru JustmeV):

Multumesc! Eu as fi vrut sa primesc ruta. Fie cu trenul pana la granita in Romania si apoi cu autocarul, fie cu avionul: de la Otopeni la Rzeszów, dar cu 1-3 escale...
Pe mine ma intereseaza varianta cea mai ieftina sau care nu depaseste pentru dus si intors 1000 de lei, ma refer la drum.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Petrovic):

Cea mai ieftina varianta e cu masina.
Tot ce zbora spre Polonia e LOT, compania poloneza de zbor care are niste preturi de te doare capul.

Posibil daca vei lua bilete cu ceva timp inainte sa gasesti Otopeni Rzeszów cu escala in Varsovia sub 200euro

| Petrovic explică (pentru suntserios):

Acum ceva timp, am zburat Cracovia - Varsovia cu 300 zł. si Varsovia - Amsterdam 760 zł.
Cu LOT fara escale. Aveam bilete separate. Nu sunt foarte scumpe.
Dar multumesc pentru raspunsul tau. Am gasit oferte OTP - RZW cu 190 €.