| whatisthis19 a întrebat:

Care este orașul din România în care se fumeaza cel mai mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Unde sunt cei mai multi locuitori acolo se fumeaza si cel mai mult din punct de vedere logic, deci cam Bucurestiul ar fi dupa cum au spus si ceilalti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic ca Bucurestiul avand populatie cat Iasi, Cluj si Timisoara la un loc

| sierra1 a răspuns:

ăla ce conține cel mai mare număr de plămâni de fumători - evident!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu este chiar un oras si o statistica in ceea ce priveste asta.
Dar in general, orasul cu cei mai multi locuitori din Romania. Adica Bucuresti big grin Pentru ca acolo exisa sansa sa fumzeze cele mai multe persoane.

| Nemessys a răspuns (pentru DoarBogdan):

De fapt, el se referea la un procent. Cat % din locuitorii unui oras fumeaza cel mai mult? Ca gen. daca bucurestiul are 2 milioane dintre care fumeaza doar 1 milion, asta inseamna 50%. Dar daca clujul are 700.000 din care fumeaza 400.000 asta inseamna vreo 60%.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Nemessys):

Pai da, corect. Dar nu sunt studii referitoare la asta, iar daca o luam cu direct proportionalul, mai multi locuitori, mai multe sanse de persoane fumatoare. Mai putini locuitori, mai putine.

| mastadont a răspuns:

Evident că bucureștiul. Cu aproximativ 2 milioane de locuitori e de departe cel mai populat oraș din românia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca Bucurestiul este, deoarece acolo sunt cei mai multi locuitori si de aici reiese ca tot acolo va exista si cel mai mare numar de fumatori...

| Titan123 a răspuns:

După Nr loc e București

| 1hellotpu1 a răspuns:

Da' ce, vrei sa te muti acolo?