| alexalexandrusincerul a întrebat:

Daca am achizitionat un bilet de avion in Spania in mai si am primit si o polita de asigurare medicala, pot renunta la ea? Doar am primit polita... urmeaza sa primesc si un mesaj pentru contract de asigurare? In termenii si conditiile de pe site nu am inteles foarte bine... urmeaza sa ma contacteze pentru contract de asigurare? Nu am primit decat numarul politei.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai primit deja o poliță, rezultă că ai achitat în prețul biletului și acea poliță, o asigurare standard. Aceea este contractul tău de asigurare pentru această călătorie. Nu are rost să renunți la ea, dacă ai plătit-o deja.
Oricum, contravaloarea ei nu ți-o pot da înapoi. deoarece a fost livrată automat către firma de asigurări.

| alexalexandrusincerul explică (pentru sadrian46):

Multumesc.