| Gabi_2651 a întrebat:

Daca aveti posibilitatea in ce tara ati vrea sa locuiti? happy

Răspuns Câştigător
| Ea a răspuns:

Nu am calatorit niciodata mai departe de granite, dar daca as putea sa merg undeva as alege Coreea, Scotia sau Rusia. M-am indragostit de Coreea doar vizionand filme si seriale de-ale lor. Nu ma satur niciodata sa privesc ochii acelor fiinte. Viata lor ar putea fi alta decat cea pe care o vad in filmele lor, dar gandul acesta nu ma impiedica sa imi doresc sa ii vad "in lumea lor".
Apoi, imi place Scotia pentru ca este atat de aproape de mare oriunde te-ai afla. Imi doresc mult sa vad locuri de genul acesta http://www.flickr.com/photos/dhansak79/566190199/ sau http://www.pbase.com/paskuk/image/64558908 in realitate.
Apoi imi doresc mult sa vad Rusia. Da, se zice ca rusii au o deosebita inclinatie spre ceea ce inseamna tarie, dar hei, sunt si foarte multi romani care le seamana la acest capitol. Sa nu generalizam. Cred ca dintre tarile pe care le-am amintit in asta mi-ar placea cel mai mult sa locuiesc. Imi doresc mult sa invat limba rusa, imi place sa aud rusii vorbind. Au si cuvinte ceva mai caraghioase (cel putin in limba noastra suna hilar) dar au o mica doza de alint in tot ce spun, ca niste copii care sunt draguti indiferent de ce spun.
S-ar putea ca aceasta intrebare sa fi asteptat altfel de raspunsuri, gen motivele pentru care as alege sa locuiesc intr-o tara cu un alt sistem, dar eu cred ca in zilele acestea viata este grea si peste hotare asa ca daca as alege sa locuiesc in alta tara nu as alege-o in functie de sistem.

28 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anglia e fff frumoasa

| Yokrisztinutzza a răspuns:

America:X

| Doiniţa_3278 a răspuns:

America, Canada

| Bogdanux a răspuns:

In Anglia.

| Chris a răspuns:

Seattle, Washington, SUA.

| DakotaRoyse a răspuns:

Finlanda thinking

| andrei88u a răspuns:

Intr-una din tarile nordice (Finlanda, Norvegia sau Suedia)

| A98 a răspuns:

In Israel a lucrat tata acolo si a zis ca e o tara minunata este cald oameni buni si muuuuuulte portocale si alta citrice(le ador).happy

| rossi46 a răspuns:

In Statele Unite ale Americii. Nu ca ar avea tara cine stie ce dar probabil datorita promovarii excesive, datorita filmelor, sentimentului de libertate, s-a creeat acel American "drim".

| AlaMiku a răspuns:

America,o yea baby!

| mgtow a răspuns:

Eu raman in Romania ca o duc bine.

| haifisch a răspuns:

Das muss Österreich sein.

AUSTRIA - cu siguranta!

| Șâret a răspuns:

România Liberă, să moară dușmanii mei!

| ElvisTare a răspuns:

America sau Anglia

| PinkDea a răspuns:

Italia deoarece e langa mare :X

| sasljllaf a răspuns:

Undeva unde e liniste nu aglomeratia din zilele noastre.Nu ies dintr-o alta agitatie/aglomerare ca sa ma arunc in alta.Eu sincer as prefera tarile nordice unde oamenii sunt mai civilizati sau Germania.Numai bine!

| Sabìŋaaa a răspuns:

America day dreaming

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă o societate corectă îmi oferă un trai decent, acolo voi merge!
Pa, pa.

| TokyoGirl a răspuns:

Rusia sau I*ndia.

| Gabi_2651 explică:

*Ea mi-a placut cum mi-ai raspuns la intrebare, sincer nu credeam ca o sa-mi dezvolte cineva acest subiect, ce-i drept nici nu am cerut asta. Felicitari pentru mentalitatea ta, si numai bine! happy
Multumesc si celorlalti pentru raspunsuriwinking

| Reinkaos a răspuns:

In toate cele ce se termina cu STAN

| Baby_2365 a răspuns:

In Italia deoarece este tara mea preferata si deoarece este foarte frumoasa!

| AlinaG a răspuns:

La France!

| ShowTim3 a răspuns:

America, doar in NewYork
Malaezia/Indonezia (sunt foarte sarace, dar si asa mi-ar place sa fiu unul de acolo.
Australia

| MihaelaDart a răspuns:

Visam candva la Finlanda, desi ma apucasem cu cativa ani in urma sa invat limba, mi se parea usoara ca intalneam anumite cuvinte latine, apoi m-am orientat catre Spania si niciodata nu visam ca voi locui definitiv in Grecia, nu aveam nici o tangenta cu visurile mele si limba, dar dintr-o excursie mai veche am adorat-o, cat si acum, si astfel am putut sa invat cu usurinta greaca, acum o iubesc si nu ma pot dezlipii.

| ßЦßЦ a răspuns:

Spania`love struck
E prea frumoasa tara aia' e foarte aproape de Marea Mediterana
Si poate as obtine un autograf de la Cristiano Ronaldo'love struck oh go on nu prea cred
happy.

| sweetalexandra a răspuns:

Insula Bora-Bora sau in Americalove struck

| Shiver a răspuns:

Turcia