| eu1893 a întrebat:

Daca intram in Schengen, vom avea liber spre SUA?

Răspuns Câştigător
| Tremendus a răspuns:

Intre tari exista anumite acorduri cu privire la circulatia cetatenilor. cea mai buna solutie e sa te casatoresti cu cineva din Germania sau Franta, sa iti schimbi cetatenia si nu iti mai tb visa...

3 răspunsuri:
| RzzV a răspuns:

Nu, doar in UE vom avea liber. Vrei sa emigrezi in SUA, sau sperai sa faci si tu pe teroristul?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cele doua nu au o legatura directa, spatiul Schengen este doar european. Vom putea pleca fara vize in SUA doar cand aceasta o sa ridice vizele. Numai bine!

| express11 a răspuns:

Nu