| MelissaAcalovschi13 a întrebat:

Când va adera România în spațiul Schengen?
Vreau să pun un pariu
Dacă strângem 300 de comentarii la acesasta întrebare intrăm poate în Schengen
Dau funda!????❤️????????

Răspuns Câştigător
| tudorvolcano a răspuns:

Și dacă ca urmare a petiției fiind ignorate de politicieni, românii ar ieși în stradă?
Vă amintesc că petiția e pornită de un trust media, de Realitatea TV, iar aceștia ar da la știri că politicienii au ignorat 20 de milioane de semnături (altfel, cred că la fel ca tine, nu aș crede că ar avea vreun efect), și ar putea chema lumea în stradă.

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va intra atunci cand toate tarile o sa fie de acord cu intrarea. Cand o sa fie asta nu pot sa spun, de altfel nu pot spune nici conducatorii nostri.
La restul ha ha ha.

| tudorvolcano a răspuns (pentru Ioandelasal):

Măcar să-i boicotăm pe austrieci, atât ne rămâne.

| Ioandelasal a răspuns (pentru tudorvolcano):

Boicotul inseamna pierdere si pentru Romania, respectiv pentru bugetul de stat, va incasa mai putin impozit de la firmele detinute de austrieci.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai fa si una cu 350 comentarii poate opresti si razboiul

| johnnny123 a răspuns:

"Dacă strângem 300 de comentarii la acesasta întrebare intrăm poate în Schengen"

Și cum te-ai gândit mai concret că va funcționa asta?

| suntserios a răspuns (pentru tudorvolcano):

Asa ca fapt divers, realizezi ca petitiile de pe site ul ala nu au absolut nicio valoare de niciun fel nu?

| tudorvolcano a răspuns (pentru suntserios):

E bine că s-au strâns vreo câteva.
Nu aș spune chiar nicio valoare.

Își pierd valoarea dacă oamenii ca tine își pierd speranța în aceste petiții.
Dacă oamenii nu ar fi fără speranță, să spună ca tine că nu are niciun sens, și ar sta 1-2 minute să semneze o petiție, și s-ar strânge milioane și peste milioane, lumea ar fi încurajată să ia măsuri și mai drastice ulterior, dacă nu se face nimic din partea politicienilor, cum ar fi să se organizeze să iasă în stradă etc.

| suntserios a răspuns (pentru tudorvolcano):

Absolut zero valoare.
Și să strângi 20milioane de semnături, ce e pe site ul ăla nu are nicio valoare.

| suntserios a răspuns (pentru tudorvolcano):

Publicul realitatea tv e prea bătrân să iasă în stradă.
Ar fi o știre de tip fake news. Petiția aia nu are nicio valoare juridică. E chiar recomandat sa fie ignorată.
Și să fin serioși, nu ies oamenii în stradă pentru lucruri mai importante, dapai pentru așa ceva

| MelissaAcalovschi13 explică (pentru tudorvolcano):

Mersi de susținere

| tudorvolcano a răspuns (pentru suntserios):

Și dacă ca urmare a petiției fiind ignorate de politicieni, românii ar ieși în stradă?
Vă amintesc că petiția e pornită de un trust media, de Realitatea TV, iar aceștia ar da la știri că politicienii au ignorat 20 de milioane de semnături (altfel, cred că la fel ca tine, nu aș crede că ar avea vreun efect), și ar putea chema lumea în stradă.