| AlexDorinel a întrebat:

Cu ce ne ajuta dacă se desființează SIIJ asa cum vor astia?

O sa intram în Schengen la primăvară?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

E o tampenie. Este singura structura care nu este numita politic. Au facut tot posibilul sa nu functioneze. Nu au dotat structura cu nimic, au pus acolo 5 procurori din 16 (si asa erau prea putini 16), i-au schimbat cand au vrut ei numai sa nu functioneze. Le este frica sa nu gasesasca neregulile din sistem. UE nu-i cu nimic mai buna ca hotii tarii. Cand pui Prim-Procuror la UE pe Laura Codruta Kovesi, fost procuror la Sibiu cu 5 dosare si alea neterminate, cu grad de procuror de Parchet General luat ilegal, ce sa mai zici? Este vremea hotilor bogati.

| Mosotti a răspuns:

Nu vom intra niciodata in schengen.

| Wr3nch a răspuns:

Dupa mine nu ar trebui sa intram in Schengen nici in 10 ani, daramite la primavara.

| gigite a răspuns (pentru Wr3nch):

NU, a precizat care primavara, ....si in ce an.

| AdrianaBacescu a răspuns:

Probabil că da.