| ionelutza_6551 a întrebat:

Daca nu am inca buletin cum pot trece granita cu parintii in uniunea europeana?thinkingconfused

Răspuns Câştigător
| ElenaErika a răspuns:

Iti trebuie o procura semnata de parinti. Trebuie sa mergeti la notar sa faceti procura in care trebuie parintiii tai sa declare ca iti dau permsiunea sa ies din tara pe propria lor raspundere

9 răspunsuri:
| TheQueen a răspuns:

A...cu pasaportrolling on the floor

| astamikteiubestemah a răspuns:

Pai iti dau ei semnatura si treci granita cu amundoi asa am trecut si eu

| Muhteşem a răspuns:

Iti trebuie ori pasaport, ori buletin! Iar daca tu inca nu ai buletin, iti trebuie pasaport!

| ColoradoM a răspuns:

Cu pasaportul

| norbee1994 a răspuns:

Cu pasaportu

| dudu_8964 a răspuns:

Pasaport

| VORTEX a răspuns:

Buna,chiar daca nu ai buletin si chiar daca il aveai tot aveai nevoie de procura prin care ambii parinti isi dau acordul ca tu sa fi "scos"din tara deoarece chiar daca aveai buletin erai si esti minor si pana cand implinesti 18 ani si esti major, pentru scoaterea din tara a unui minor este nevoie de o procura, iti spun din proprie experienta.bafta

| ZEU93 a răspuns:

Da,poti

| Muhteşem a răspuns:

Deci sa fim explicizi ca sa inteleaga omul,daca pleci in alta tara si esti cu parintii nu iti trebuie procura ci doar pasaport daca inca nu ai buletin,eu asa am venit in italya prima data cu parintii, iar a doua oara parintii mei erau in Italia si eu in Romania, si mi-a facut procura pe numele cuiva ca sa ma aduca in italia.Deci daca pleci cu parintii iti trebuie doar buletin sau pasaport in cazut tau, nu ai nevoie de semnaturi pentru nimic.