| Anayysss a întrebat:

Daca sunt minora si vreau sa calatoresc în alta tara cu avionul fara acordul parintilor dar însotita de un major pot?

13 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

@panamax a ironizat bine ce a zis, ai grija cu cine te duci in tari straine sa nu fii un produs, ca multe sunt duse asa! Sunt multe care au cazut in capcana loverboy in care chiar iubitii lor le-au prostit sa le duca la produs.

| sierra1 a răspuns:

Mărită-te cu majorul invocat și gata, ai rezolvat!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Te-a aburit un lover boy sa te scoata la produs? Nu, nu poti.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu.

| mastadont a răspuns:

Nu. Pentru a călători în altă țară ca minor ai nevoie de o procură notarială cum că părinții tăi sunt de acord cu acest lucru.

| Salontanul a răspuns (pentru mastadont):

Nu este procura ci declaratie, dar in esenta ai dreptate.

| Panamax a răspuns:

Majorul este din zodia pesti?

| Vântulalb a răspuns:

Nu. Nu fara acordul ambilor parinti. Chiar si asa trebuie sa fii insotita de un adult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Nu! Ai nevoie de acordul ambilor părinți ca să poți trece hotare. Dacă ambii părinți sunt morți e nevoie de permisiunea susținătorului legal.

| ImJack a răspuns:

Trebuie sa faci o procura cum ca ambii părinți sunt de acord și știu la ce se expun, plus ca celui care ii esti încredințat trebuie sa aiba peste 18 ani.

| Bosca_Robert_1999 a răspuns:

Poți să călătorești in alta tara fara părinți dar nu fără acordul lor.