| ♥Anto* a întrebat:

Dati-mi si mie niste idei pentru ca nu stiu unde sa merg in vacanta sa ma plimb, sa vizitez locuri frumoase in tara

sau daca ati fost si in alte tari civilizate, curate, interesante cum ar fi Austria, Grecia, Turcia. ce poti face acolo sa-ti petreci timpul, sunt preturi accesibile?

11 răspunsuri:
| candy_2919 a răspuns:

Am fost in Austria

si este fff frumos

mai ales la Schonbrunn

cauta pe net poze...

nu se compara cu Romania:X

poti sa vizitezi anumite locuri sa merge la bazin... sa te plimbi poti face multewinking

preturile sunt accesibile...
fundita?

| Ganduri albe a răspuns:

Pai depinde ce varsta ai. Daca esti mai mica poti merge in tabara sau in Austria sau Turcia.

| dannys a răspuns:

O tara frumoasa este si Siria. Poti sa vezi locuri frumoase.

| Rock_4403 a răspuns:

Pai poti merge in tara la
-poiana marului
-cheile nerei
-pe defileul dunarii
-baile felix
-baile herculane
-drobeta turnul severin
-semenic
-trei ape
-pestera ursilor
-pestera scarisoara
-varta dornei
sper ca ti-am dat destule idei

| cmm a răspuns:

Eu as merge in Italia, la Roma. E frumos si te poti descurca cu bani mai putini decat la Viena. Sau in Turcia, in Istanbul, sa mergi pe Insula Printului, faci si plaja, esti la 30 minute de oras cu vaporasul, nu e scum, ai si liniste si distractii. Sau in Maroc, la Tanger, e super, dar acolo mergi numai in excursie cu ghid altfel nu esti prea in siguranta

| raaluu_2949 a răspuns:

In Italia, la Roma, e super! Esti si pe malul Marii Mediterane, ai parte de soare si bronz din plin daca mergi vara, langa Roma, o sa gasesti un parc acvatic "Aqua Felix" e superb si imens. Daca ai ocazie sa mergi...nu rata, o sa ai o vacanta super! Spun din propria experienta!

Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| MusicisMusic a răspuns:

Daca te lasa buzunarul sa bagi mana adanc in el te sfatuiesc sa mergi in Anglia sau Austria.astea au fost primele tari vizitate de mine mai e California si Los Angelesul unde stau acum si e foarte ieftin dupa parerea me.vezi panoramicul cu Hollywoodul si toate celelalte. e minunat adica iti garantez daca mergi prin hollywood hills sau toluca lake poti sa-i ceri autograf chiar si lui Billy Ray Cyrus adica Toluca e un cartier sigur si iti garantez din propria viata deci nu patesti ca in bulgaria ca iti fura si masina. o tara frumoasa mai e germania care e si rezonabila.succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Turcia!
E super in Istanbul, mai ales in Bodrum sau Antalia
bine, asta daca iti permite buzunarul
Daca nu, poti merge la noi in Mamaia, Mangalia, Vama Veche...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viziteaza Grecia, e super frumos.Si in Croatia e minunat:am fost in Dalmatia(Coasta Dalmata). Acolo sunt multe atractii:orase istorice fortificate, ruine romane, palate venetiene etc.Am fost la Hotelul Pharia, Hvar.Am luat acolo camere de familie cu 110 euro(pe zi). Poti face excursii scurte la orasul insular Trogir sau la plaja de nisip din Bol, de pe insula Bra.In Tara Galilor am vizitat Coasta de Sud-foarte pitoresc! Hotelul se numea St.Brides Hotel and Spa, din Pembrokeshire-ne-a costat camere duble 160 euro(pe zi). Trebuie sa mergi la Cardiff, stadionul Millenium, castelele Caerphilly, National Wetland Centre, Castelul Pembroke.

| Dragos_Dragos_1988 a răspuns:

Am fost in Grecia la o villa superba chiar langa mare a meritat fiecare minut petrecut pe net am gasit-o aici a fost ieftin 10 insi, ne-a costat cam 150 de euro pe 6 zile, vila fiind cu 5 camere
www.mykonos-rent-and-sales.com/listing/villa-gaya-houlakia-mykonos/