| Losnams a întrebat:

Mama mea mi-a zis sa aleg Turcia sau Grecia ca destinatie de vacanta vara urmatoare. Eu chiar nu stiu ce sa aleg. Avand in vedere ca am fost in 2017 in Grecia, unde credeti ca ar trebui sa aleg? Si poate puteti sa imi spuneti si niste insule sau stațiuni frumoase din acea tara.

8 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

In ce zona ai fost in 2017 in Grecia? Sunt clar convinsă că nu ai parcurs-o pe toată! Îți recomand in peninsula Halkidiki sa vizitezi cele 3 brațe, sa mergi cu vaporașul și să vezi muntele Athos, sa vezi insula Ammouliani, insulele din Vourvourou, daca vrei ceva mai agitat, distracție brațul Kassandra oferă tot.
Dacă vrei ceva mai rustic in Halkidiki îți recomand sa mergi spre Arnea, Taxiarchis, Stratoni cu parcul Aristotel (locul de naștere a filozofului Aristotel).
Ai ce vedea atât monumente istorice, cât să te și distrezi.

| Adry05 a răspuns:

Turcia daca in Grecia ai fost deja, au conditii foarte faine pentru vacanta, hoteluri, mancare, plaja etc

| Sn4k3 a răspuns:

Turcia, viziteaza cat mai multe locuri, nu te duce numai intr-unul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic Grecia si stai chill ca daca ai fost in 2017 nu inseamna ca ai vizitat toate insulele samd din punct de vedere turistic Grecia merita mai mult ( cel putin fata de Turcia).
Mie imi place Muntele Athos, hehe ^^

| Rihhana1 a răspuns:

Turcia-Insula Marmara.

| utilizatornou18 a răspuns:

Eu as alege Turcia, maiales daca in gercia ai fost deja...acum serios Cine n-ar vrea in Turcia? Ia-ma si pe mine hahahappy

| iKireS a răspuns:

Salut, depinde unde mergi in Turcia, e fain in Antalia, am fost in Izmir si a fost groaznic, Grecia e super!

| Elieee a răspuns:

Depinde. Dacă ai fost în Grecia, du-te în Turcia. Însă în Grecia sunt o mulțime de locuri frumoase precum orașul Atena, peninsula Peloponez, insula creta, Rodos, Marea Egee mi se pare a doua cea mai frumoasă mare din Europa laughing Grecia este printre țările cu un turism foarte bine dezvoltat datorită insulelor, orașelor antice, ieșirea la mare, precum și prezența reliefului ușor variat. E o țară frumoasă. Din punctul meu de vedere, Turcia e frumoasă în partea europeană.