| Mihaita15 a întrebat:

Despre calatorii.Cum imi dau seama daca mai sunt locuri disponibile la comenzile online de bilete pentru avion? Checkinul se da cu doua zile inainte sau la aeroport? Dar cineva isi cumpara un bilet si imi i-a mie locul si isi da checkinul mai repede.In ce situati pot sa pierd banii de pe bilet. Orice raspuns e bine venit

5 răspunsuri:
| Lorena1787 a răspuns:

Tu poti sa faci rezervare pentru bilete si cu 3 luni inainte, nu iti ia nimeni locul, in momentul cand alegi un site de unde sa iti iei biletul acolo iti arata cate locuri sunt disponibile.

| Mihaita15 explică (pentru Lorena1787):

Pe wizz site ul lor nu imi arata doar categoriile de preturi, basic, wizz go si wizz plus

| Roxin a răspuns (pentru Mihaita15):

Check-in poti face cu maxim 30 de zile inaintea zborului. Locurile disponibile le vezi in momentul in care faci rezervarea, desi mai mereu, ca strategie...e folosita faza cu ''ultimele 3 locuri''. La Wizz nu recomand check-in in aeroport. Vei plati pentru el.
Biletul nu il poti pierde daca rezervarea e confirmata si plata e facuta. Rareori au fost cazuri de genul.

| Mihaita15 explică (pentru Roxin):

Am vazut si cu ultimul loc, asta inseamna ca mai au vreo trei? Daca fac eu si inca unu in acelasi timp comanda ce se intampla

| Roxin a răspuns (pentru Mihaita15):

Nu cred ca sunt sansele asa mari sa se intample asta. Eu zic sa dai comanda linistit. Oricum, locuri sunt.