| anonim_4396 a întrebat:

Cum se cumpara un bilet de avion de pe net si ce trebuie sa faca romanu' cand a ajuns in aeroport?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Intri pe site ul companiei cu care ai decis sa zobri, alegi ziua si zborul de care ai nevoie si finalizezi procesul de cumparara ca la orice magazin online.

In aeroport te duci de preferat cu check in ul facut online daca e companiei de liniei, si obligatoriu cu el facut online daca e low cost.

Lasi bagajele, treci de filtrul de securitate, treci de verificare documente si te duci la poarta aferenta zborului si astepti