| alexx22 a întrebat:

Dintre aceste optiuni,unde ati prefera sa emigrati daca v-ar trece acest gand prin minte?Australia,Canada,USA sau UK?Motivati si raspunsul,multumesc.

5 răspunsuri:
| MYK3 a răspuns:

Pai AUSTRALIA pentru ca acolo se cauta doctori (multi $$$) si nu este prea populata. celalalte : USA- iti ia banca casa si te omoara hotii pe strada, Canada- iti extrage toate resursele uk- nu te duce pe la scotieni

| libertatea98 a răspuns:

Pai depinde ce limba stii sa vorbesti...Eu asi alege USA.

| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

Personal,as alege Franta, dar din optiunile de mai sus Australia.Cateva avantaje:lima calda (putin prea calda in unele regiuni, dar preferata de cele mai multe ori frigului din Canada), vegetatia, peisajele, procedurile de emigrare relativ simple, sistemul de acordare a asigurarilor medicale gratuite sau subventii pentru prima locuinta dobandita.

| alexx22 explică (pentru libertatea98):

In toate tarile enumerate, se vorbeste limba engleza.In Canada, se mai vorbeste si franceza dar numai in regiunea Quebec.

| cristi30 a răspuns:

Eu as vrea sa emigrez sigur. in america. e visul meu. e tara foarte avansata. civilizata si bogata. vreau un usa...