| Dhebe a întrebat:

Este greu sa ajungi în tariile asiatice? (China, Koreea, Japonia) este greu de obtinut viza? Si este m ai greu decat sa obtii viza pentru america? Si daca da cum se obtine viza pentru koreea?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Doar in Coreea de Nord ar fi mai greu happy

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i greu, atata vreme cat dovedesti ca ai bani suficienti sa calatoresti in tarile lor, sa platesti cazare la hotel si sa te intertii pe toata perioada sederii in tara lor.
Ideal este sa cunosti macar engleza, ca s ate poti descurca acolo, ori sa-ti iei o excursie organizata, unde exista ghid care va duce peste tot.
Cu America este altceva, dar si acolo trebuie a dovedesti ca ai bani multi sa te poti intretine, ca ai job stabil si banos in Romania, ca altfel nu te primesc, fiidnca nu vor sa riste sa ramai ilegal acolo.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai bine deloc greu. In Japonia și Coreea nici nu ai nevoie de viza pentru turism.

| SuNaM a răspuns:

Nu este greu deloc pentru ca multe dintre ele traiesc din turism. Si daca iti iei viza de turist, in tarile ca Cambogia, daca te duci la aeroport fara viza iti dau pe loc in aeroport la ei)) ..Cat despre Corea de Sud,, Cetăţenii români nu au nevoie de viză de intrare în Republica Coreea pentru călătorii în scop turistic, vizite, întâlniri de afaceri, conferințe, activităţi sportive, din care nu rezultă câștiguri financiare, care nu depăşesc 90 de zile în oricare 180 de zile. ''

Poti gasi aici informatii despre fiecare tara care te intereseaza.

https://www.mae.ro/travel-conditions/3686

| LisaJulie a răspuns:

Nu! Nu e greu! Cel puțin în Japonia sau Coreea de Sud care sunt tari pro occidentale! Sunt de altfel foarte vizitate