| Alexandru0007 a întrebat:

Exista vreo aplicatie, prin care sa faci schimb cu cineva de locuri in tara sau in lume, pentru calatorit pentru o perioada anume 3-5 zile, sa zicem? Ca si cum eu am o garsoniera undeva sau o camera si vreau sa fac schimb cu unul din Turcia, vine ala in locul meu 5 zile, eu ma duc in Turcia pe aceeasi perioada.

4 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Da, citisem pe undeva ca exista. Dar nu m-a interesat si nu i-am retinut numele. In Romania nu prea este folosita. Poate alti useri stiu care este site-ul.

| Yuoia a răspuns:

A! Uite: "Pentru cei cărora le-a surâs ideea, aruncaţi un ochi şi pe homeexchange.com sau trocmaison.com, poate următoarea vacanţă va fi una în care vă lăsaţi gospodăria altor turişti!"
http://thecitybreak.ro/vacanta-prin-schimb-de-case/

| Yuoia a răspuns (pentru Yuoia):

Citeste si comentariile.

| mihai69 a răspuns:

Caută după "couchsurfing".