| Madalina456789 a întrebat:

Hei! E periculos sa ma plimb singura printr-un oras dintr-o tara straina? Cum ar fi Belgia,Olanda, Germania

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cu atatia strainii in Germania eu nu garantez nimic, acum 30 de anii isi garantam ca puteai merge bine mersy chiar si in Romania, in fapt multe magazine erau deschise noapea, portile erau deschise atata incredere aveau oamenii, azi cu milioanele de straini veniti in toata europa nu garantez nimic, dar cred ca cel mai putin periculos e Germania in bavaria

| johnnny123 a răspuns:

Depinde pe unde te plimbi. Dacă te plimbi în centrul Amsterdam-ului unde sunt sute de mii de turiști, nu e deloc periculos. Dacă te plimbi prin cine știe ce periferie cu case abandonate și ocupate de drogați, atunci evident că este periculos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă te plimbi seara ar fi ceva periculos. Dacă o plimbare de seara ti-ar face bine cel mai eficient este sa ai pe cineva cu tine sau sa nu te plimbi în distante lungi.
În schimb în ziua mare sunt mulți oameni pe afară care ar putea sa iti sara în ajutor dacă ți s-ar putea întâmpla ceva dar nu sunt sanse mari.
Deci da, ii ok sa te plimbi cel mai bine cu o persoana alături. Fi cu ochii în patru.

| penciuiulian99 a răspuns:

Da mai ales noaptea eu nu ti-as recomanda sa te plimbi singura poate daca ai vreun prieten/prietena