| AlexandraBiancaChitimia a întrebat:

HEI! La vara pot sa ma duc in : 1)Turcia, 2) Grecia, 3) S.U.A.. Eu nu stiu unde sa ma duc, ar fi perfect daca m-ati ajuta.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

În Grecia poți merge doar cu buletinul, în SUA ai nevoie de viză (pe care americanii o pot refuza fără să ofere vreo explicație, doar că nu le place numele tău (să zicem). Așadar... eu aș alege Grecia; și nu doar din motivul susmenționat, și pentru că pentru ei turismul e o activitate care mai ține cât de cât țara pe picioare, că-n rest... mă rog - aia e altă treabă. Au de toate: plaje, insule, mare, munte, vestigii, muzee, stațiuni pentru tineri.
Vacanță plăcută, orice ai alege!

4 răspunsuri:
| heyitsteo a răspuns:

Depinde ce preferi, mare linistita sau orase zgomotoase. Eu m-as duce in sua. Acolo este o lume total noua, oamenii sunt diferiti, arhitectura este extrem de moderna, gasesti tot ceea ce cauti. As incerca acel loc.

| Relaxatul a răspuns:

Ar fi bine sa te duci in S.U.A locuri frumoase + de asta inveti limba engleza mai rapid e un beneficiu general

| Sportfreak a răspuns:

In Turcia exista foarte lucruri de vizitat si bunatati de mancat si mare, in Grecia marea este superba, iar in america nu te vei plictisi nici daca te duci singur, iti zic din propia experienta

| TheWalker11 a răspuns:

Eu iti zic sa te duci in Grecia pentru ca este si mai aproape decat America, deci o sa coste mai putin, si este si foarte frumos.