| fbvawF a întrebat:

Hei TPU ati auzit vreodata de mount weather?

Acel oras subteran secret... Vreau cat mai multe informatii interesante despre acel loc! Cel mai mult mi-ar placea daca mi-ati scrie voi dar daca intentionati sa imi dati linkuri nu vreau sa fie siteuri in care informatia sa fie in engleza deoarece nu ma descurc prea bine cu limba!

2 răspunsuri:
| tacitacitaci a răspuns:

Daca te pasioneaza conspiratia poti incerca site-ul Secretele lui Lovendal. Trebuie sa intelegi ca o conspiratie poate fi adevarata sau falsa. Nu lua toate informatiile de bune si incearca sa cauti mai multe dovezi.
Multi oameni zic ca e o prostie deoarece nu o inteleg sau ei nu pot accepta ideea ca ceva nu e cum cred ei. Ceva de la noi acasa, o conspiratie foarte mare este cea cu Muntii Bucegi despre care vei gasi foarte multe in limba romana.
Incearca sa cauti cat mai multe marturii si la finalul zilei(sau saptamanii de studiu) sa tragi o linie si sa vezi daca e probabila acea poveste.
Ai grija ca multe sunt false!

| Unmiliondevise a răspuns:

Eu una am auzit in serialul The 100...
Ti-l recomand cu placere, este un serial superb in care se vorbeste si despre mount weathe, dar in sezonul 2.

Oricum este cel mai tare serial ever