| Cristina_Elena_2000_Xm0x a întrebat:

Daca eu sunt un cetățean roman minor si vreau sa călătoresc singură din Franta in Anglia, as putea?

3 răspunsuri:
| daniel33441 a răspuns:

Se poate numai insotita de personalul navigant al companiei aeriene cu care calatoriti desemnat in momentul efectuarii formalitatilor de imbarcare. Atentie anumite companii low cost nu ofera acest serviciu si riscati sa nu puteti calatori.Insa depinde si de fiecare companie aeriana http://avion-low-cost.ro/reguli-privind-calatoria-minorului-cu-avionul/

| mihai69 a răspuns:

Da; dacă mergi cu mașina sau cu trenul, fără probleme. Dacă mergi cu avionul, în funcție de vârsta ta, e posibil să fie nevoie să fii condusă și preluată la / de la aeroport de către o persoană adultă numită special și trecute pe niște acte pe care trebuie să le ai la tine în momentul îmbarcării. Caută pe saitul companiei aeriene cu care vei zbura pentru detalii.

| alexandrualind a răspuns:

Cred ca da.