| anonim_4396 a întrebat:

La Mozilla mea [14.01] imi arata acum cand dau pe youtube ca un script nu funtioneaza...cum fac sa scap de avertizarea asta? Ca ma enerveaza.

1 răspuns:
| Dumnezău a răspuns:

Ai prea multe ferestre deschise deodata, de aceea scriptul tinde sa devina inactiv, iar mai apoi, blocat.Asta,sau multitaskingul, ce cresc procesul de CPU Usage si il fac sa functioneze greu.Nu mai sta cu mai mult de 2-3 tab-uri deschise odata si preferabil,asculta-ti muzica de pe un program ce ruleaza la o rata mai buna muzica si videoclipurile, precum VLC Media Player.E oricand timp, desigur si de o deparazitare, cu TuneUp Utilities sau Error Repair Proffesional, sau Uniblue (RegistryBooster sau SpeedUpMyPC) care scad viteza la care CPU Usage creste si in care heavy multitasking-ul devine o problema pentru viteza de rulare a proceselor active.