| MrsAllAmerican a întrebat:

Vara asta prin iulie merg in Anglia intr-o tabara organizata. Pasaportul meu expira in decembire 2016 și nu dispun de buletin.
Este ok? Adica mai multi ziceau ca trebuie sa fie valabil inca 6 luni de cand pleci, dar de ce se cheama pasaport de un an daca poti sa il folosesti doar sase luni? zic si eu.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand cred ca ar fi cazul sa iti faci buletin. Treaba cu pasaportul si valabilitate inca 6 luni e doar pentru tarile din afara UE sau care nu permit trecerea decat pe baza de pasaport.

1 răspuns:
| MrsAllAmerican explică (pentru suntserios):

Mersi mult happy