| Theo2k14 a întrebat:

Hey. Am 17 ani si planuiesc sa vizitez un prieten in Anglia. Ideea este ca vreau, sa ma rog singura optiune e sa merg singur. Si stiu ca nu pot sa zbor singur decat daca am 18 ani. Planuiesc sa merg la inceputul lui Februarie. Fac 18 la sfarsitul lui Ianuarie. Acum intrebarea e, pot sa imi cumpar bilet de avion de acum, ca adult, pentru atunci? Sau trebuie sa fie pe numele unui adult la momentul acesta? Daca a doua varianta e cea adevarata, trebuie sa vina si acea persoana in aeroport? Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa-ti cumperi linistit biletul de avion de pe acum si poti pleca singur, fara acordul parintilor si insotitor maor, dupa ce implinesti 18 ani, avand un act de identitate valabil (carte de identitate sau pasaport).

2 răspunsuri:
| cezar003 a răspuns:

Du-te linistit
Distractie placuta si ai grija de tine

| Theo2k14 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesx