| deeuh a întrebat:

Hey daca de exemplu ajung tarziu i gara pot cumpara biletul in tren?

Răspuns Câştigător
| missbee a răspuns:

Dacă mai sunt locuri libere, sigur că da.

4 răspunsuri:
| cretzufinish a răspuns:

Da... dar e cam riscant. Trebuie sa-l cauti tu pe controlor ca sa fii mai sigura. Mai bine fixeaza-ti ceasul sa sune multhee hee

| Gentiana a răspuns:

Cand vine controlorul/controloarea de bilete iti cere biletul, iar daca nu ii dai te va pune sa platesti in bani.
Acum s-a facut o noua regula la CFR...Nu mai ai voie sa intri in tren fara bilet, sau platesti cu 5 sau 10 lei mai mult decat biletul normal.

| adryanb27 a răspuns:

Da poti, dar il platesti dublu, doar daca nu te/ai urcat dintr/o gara unde nu exista ghiseu de bilete [atunci platesti normal, ca nu ai avut d u sa il iei]!

| elena_6631 a răspuns:

Eu stiu ca poti cumpara bilet dela Nas, sau cum se zice (tipu care composteaza)