| IoanaaxD a întrebat:

Hey din nou! as mai vrea sa stiu daca ati fost in grecia... as vrea sa stiu asa, de curiozitate cat costa o apa, un suc din astea laughing multumesc. :*:*

3 răspunsuri:
| HatakeKakashi a răspuns:

La greci in partea turca costa cam 1 lira o sticla de apa si suc 1 euro. deci pe romana 1 lira=2 lei, 1 euro=4 lei

greece12
| greece12 a răspuns:

Da.
O sticla de apa la jumatate de litru este 0, 5 euro(deci, 2 lei).
Acum, sucul, depinde de unde il iei.La super market il iei ieftin, pana in 2 euro sticla de un litru jumatate, dar la terasa, orice iei incepe de la un euro jumate sau 2. Un pahar cu suc 2 euro, o cafea 2 euro(si depinde ce cafea), o inghetata 3 euro, o bere 3, 4, 5 euro.
O paine de un kg e pana in 2 euro.Dar apa, oriunde e 0, 5 euro jumatatea de litru!

| MihaelaDart a răspuns:

Daca iti cumperi de la alimentare sau chioscurile din colt apa la 0.5l costa 0.50 centi, daca te duci la vreun restaurant/bar/club pretul creste depinde de local. La sucuri difera de la magazin la magazin, pot sa cumperi la 1.5l sau 2l la 0.90 centi-2 euro. Acum depinde ce te-ar mai interesa sa stii. Intreaba-ma pe privat, pentru ca eu sunt locuitor al Greciei si sunt informata cu preturile de aici.