| Jackson_Andreas_1997 a întrebat:

Hey! Peste cateva zile voi merge la munte.Ma gandesc intre Sinaia sau Bran.In Sinaia am mai fost si este superb.Stiti cumva cum este la Bran? Sunt magazine? In afara de castel mai e ceva de vizitat? E ca la "TARA"?

7 răspunsuri:
| ThePoet a răspuns:

Bran e probabil unul din locurile mele preferate din Romania si as alege oricand sa ma reintorc acolo. Magazine nu prea sunt sute de mii, dar au o artera de unde poti sa gasesti de toate fara grija. Cel mai important e ca au o gramada de produse cu specific: branze, siropuri, alcool etc. De vizitat acolo in afara de castel sunt muntii, au o gramada de trasee usoare, la fel si satele din zona, au privelisti superbe. Este aproape si Rasnovul unde este o cetate mult mai faina decat castelul Bran (dupa parerea mea). Nu-i "ca la tara" si nici n-ai cum sa te simti ca la tara acolo. Sunt o gramada de turisti straini si oameni de treaba la orice pensiune.

| andreirapid a răspuns:

Sunt magazine? E la tara? Asta conteaza?
Nuuu, nu ai nimic de vizitat, decat tot Piatra Craiului, Cheile Gradistei, Zarnesti, Cetatea Rasnov, dar vezi ca e mare bai, nu e magazine...

| Mikhtarian a răspuns:

E liniste, multa verdeata se merita a merge.
E frumos, du-te si nu vei regreta! happy

| Jackson_Andreas_1997 explică (pentru andreirapid):

Pentru mine conteazawinkingConteaza daca sunt magazine, cluburi etcwinkingNu vreau sa ma duc undeva 10 zile in care sa nu am ce cumpara sau unde sa ma distrezwinking

| andreirapid a răspuns (pentru Jackson_Andreas_1997):

Ti-am dat locuri unde sa te distrezi, o gramada! Ce poate fi mai frumos de cat sa tai sus pe munte la un foc de tabara, o bere, o chitara si niste prieteni?
Iti mai trebuie cluburi? Eu m-am saturat de ele! Bine, eu traiesc un bucale!

| Jackson_Andreas_1997 explică (pentru andreirapid):

Si eu tot in Bucuresti stauwinking

| andreirapid a răspuns (pentru Jackson_Andreas_1997):

Frumos asa happy