| МŶĶÁŶ a întrebat:

Http://static.infoturism.ro/destinatia/1300197807_e6538d 869e052ab.jpg
Poza este din Corfu Grecia dar nu stiu locatia exacta... please help
Funda!

Răspuns Câştigător
| rossi46 a răspuns:

In poza este reprezentata manastirea Vlaherna (sau Vlacherna) din Kerkyra, Corfu. Amplasamentul manastirii este unul deosebit, in mijlocul apei dupa cum se poate vedea si in poza, cu un ponton ce o leaga de tarm. Este situata chiar in capatul pistei aeroportului si peisajul oferit la aterizare sau decolare este superb.

1 răspuns:
| MafiaBoy94 a răspuns:

Salz! Am gasit un site cred ca iti va fi de folos :D. http://www.oltextur.ro/grecia/despre-insula-corfu fundita?