| Zmeurik1 a întrebat:

Imi puteti da niste idei despre cum credeti ca va arata orasul in viitor? Imi trebuie niste idei pentru un concurs, eu m-am gandit la cateva, dar speram ca poate mai stiti si voi. Multumesc mult happy

2 răspunsuri:
| lilirozy a răspuns:

Deeepinde la care oras te referi?

| gigiro a răspuns:

Depinde si de oras.In orice caz,un oras frumos si curat este cel mai de dorit oras,de azi si de maine.E foarte bine si corect,daca se pastreaza arhitectura veche, din respect pentru inaintasi si arhitecti, mai ales in centrul orasului.Cosuri de gunoi peste tot,zone verzi la tot pasul,piste pentru biciclisti,trepte speciale pentru persoanele cu handicap,dispozitive care sa anunte temperatura,vremea,cantitatea de smog.,ceasuri peste tot,parcari peste tot,dispozitive care sa anunte in cate minute soseste tramvaiul sau autobuzul,strazi pe care sa se interzica circulatia masinilor,pentru a proteja populatia de zgomot, praf etc, terenuri de sport(in nocturna) etc.