| DangerF a întrebat:

Imi trebuie pasaport daca vreau sa ma duc in Grecia cu masina?

Răspuns Câştigător
| Alexia1208 a răspuns:

Hei! Din câte știu eu nu trebuie. Dacă ai sub 14 ani da, îți trebuie. Dar dacă ai peste 14 ani, în mod normal nu, pentru ca ai buletin. Tu fă-ți pentru orice eventualitate ca sa nu ai surprize la graniță. Vacanță plăcută îți doresc!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In cadrul UE ai nevoie de pasaport doar daca esti minor sub 14 ani si nu ai carte de identitate

| Lukasssz a răspuns:

Ai peste 14 ani, deci nu mai ai nevoie.

| Gligore2000 a răspuns:

Doar cu buletinul de identitate, sau Carte de identitate ca sa nu imi comenteze vreum prostanac care nu stie ce inseamna.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Gligore2000):

Doar carte de identitate, buletinul nu este valabil.laughing

| Flar3 a răspuns:

Odata ce ai buletin, nu ai nevoie de pasaport.

| MihaelaDart a răspuns:

Dacă ești sub vârsta de 14 ani, da îți trebuie, daca ai peste 14 ani doar cu cartea de identitate.