| mdeea a întrebat:

Pot merge in grecia(face parte din UE) cu buletinul trebuie pasaport?

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Poti doar cu buletinul.

| Psihoyounger a răspuns:

Grecia face şi ea parte din Uniunea Europeană încă dinaintea noastră(1981, ştiu sigur!). În concluzie poţi merge în Grecia doar cu buletinul dacă ai peste 18 ani. Dacă nu, ai nevoie de acordul semnat al ambilor părinţi şi de un însoţitor major, din câte ştiu. Călătorie plăcută!

Psihoyounger

| corina_4591 a răspuns:

Doar cu buletinul.

| midnight_2375 a răspuns:

Poti doar cu buletinul.
dar daca nu ai peste 18 ani trebuie procura de la parintii si un insotitor care trebuie sa aiba peste 18 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Grecia este printre primele tari care a aderat la UE. Daca ai peste 18 ani sigur ca poti merge cu buletinul. Drum bun!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca am facut 18 ani imi trebuie pasaport

| dragalasica a răspuns:

Categoric cu pasaportul!

| joanna_1070 a răspuns:

Nu iti trebuie pasaport. iti trebuie doar buletinul si acordul parintilor, daca esti minora [un document care se face la notar.]

| mdeea explică:

Va multumesc frumos :*