| Hibriiiid a întrebat:

Daca vreau sa ma duc din Romania in Moldova ca sa fac cateva cumparaturi cu masina, trebuie sa am pasaport?

Răspuns Câştigător
| Alistair a răspuns:

Ba voi sunteti tampiti. Am fost saptamana trecuta in Rep. Moldova si trebuie pasaport. Nu mai vorbiti prostii daca nu stiti sau voi ce credeti ca s-a referit ca merge in Moldova a noastra. Uitati ce scrie si aici: Persoanele care sunt din România şi vor să ajungă în cel de al doilea stat românesc pe data de 27 martie 2010 pentru a sărbători Ziua Unirii Basarabiei cu România au nevoie doar de un paşaport valabil.

Pentru cei ce nu au paşapoart, actele necesare sunt:
- carte de identitate în original şi copie
- certificat de naştere în original şi copie
- cerere completată cu datele personale (cererea se găseşte la orice centru de eliberare a paşapoartelor)
- chitanţă de la CEC privind achitarea sumei de 266 de lei (pentru paşapoartele biometrice valabile 5 ani) sau de 112 lei (pentru paşapoatele normale, valabile 1 an de zile).

5 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Nu

| Alistair a răspuns:

Da. Ai nevoie de pasaport.

| Deea92 a răspuns:

Doar daca nu ai 18 ani... daca ai 18 ani ai nevoie doar de buletin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa ai niciun pasaport, doar buletinu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, pentru ca Moldova tine de Romania, nu e alta tara.
Daca ai buletin totusi...trebuie sa ai!