| ovidiu246 a întrebat:

In 12 August plec cu prietena mea in Viena timp de 4 zile, cu trenul. E vreo problema daca am buletinul expirat din 22/05?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai pasaport valid nu e nicio problema. Daca nu ai pasaport cum iti inchipui ca ai sa iesi din tara cu un act de identitate expirat de 3 luni?

| Tormented0ne1 a răspuns (pentru suntserios):

Viena, Austria. Uniunea Europeana. Nu ai nevoie de paşaport, decât de buletin. Şi da, trebuie să nu fie expirat.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Tormented0ne1):

Ia mai citeste odata raspunsul meu odata.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este mare problema, daca vei fi controlat nu vei iesi din tara. Daca ai pasaport poti calatori cu acesta. Daca nu ai poti obtine pasaport pana in 14 august, daca depui maine actele.

| mihai69 a răspuns:

Nu e nicio problemă dacă (așa cum au spus deja și alții) ai un pașaport valabil.
Oricum, e bine să mergi urgent la DRPCIV și să îți actualizezi actul de identitate.