| warwara a întrebat:

In ce tara va doriti/visati sa traiti?
De ce? big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi doresc sa raman in tara deoarece nu as putea sa plec in afara doar daca familia mea si iubitul meu ar veni impreuna cu mine. Unde mi-ar place sa locuiesc? Oriunde in lume happy

53 răspunsuri:
| Mamamare a răspuns:

Mi-as dori sa locuiesc in Paris.:X
Dar eu spun ca cel mai bine este ca sa locuiesti in tara unde te-ai nascut, pana ce te obisnuiesti intr-o alta tara, dureaza foarte mult, mai ales daca nu sti limba...happy

| razadeluna a răspuns:

Numai in Romania

| wormy a răspuns:

Germania, sa ma intorc la tara mea de suflet; x
Sau in America pe undevahappy.

| victoria_8973 a răspuns:

Franta/Austria/Spania. Sunt niste tari minunate dupa parerea mea...

| Ploaia a răspuns:

Singapore, diferite motive.

| roxanac a răspuns:

In Scotia. Poate o sa-l intalnesc pe William Wallace big grin (da da, ala din film)

| Bog a răspuns:

Anglia mai exact Londra! Ma obsedeaza ideea de mic copil si acum lupt sa ajung acolo.nu pentru a studia, ci pur si simplu pentru a trai acolo. E minunat totul la ei, de la istorie pana la arhitectura, comportamentul britanicilor, infrastructura, TOT! I love it :X

| omudinliftutau a răspuns:

În U. S. A:X:X
S-ar putea să plec la sfârșitul verii:X:X:X

| Dasey a răspuns:

Mie mi-ar placea sa traiesc in Germania pentru ca este o tara foarte civilizata unde legea este respectata, nu ca in Romania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-ar placea sa locuiesc intr-o tara exotica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cateodata nu doresc sa mai fiu niciunde. Dar singura tara unde ma simt acasa e Romania.De ce? Pentru ca aici sunt amintirile copilariei si cei dragi, pentru ca atunci cand esti plecat, ti-e dor sa auzi chiar si o injuratura in limba romana si... ti-e doooooor, ti-e dor chiar si de acel spin care te-a intepat odata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer am stat in 4 parti.GERMANIA este frumoasa, curata si ai tot ce ai dar viata este monotona si oameni sunt foarte reci asa ca nota 4.AUSTRIA este frumoasa daca iti place o viata linistita si aer curat dar se cistiga foarte bine dar pentru mine era prea de tot imi place lume multa si agitatia cum se spune o viata cosmopolitana.FRANTA este frumoasa dar nu este asa cum o vedem in filme sunt foarte rasisti si nu vb altceva decit franceza refuza sa vb engleza cu tine dar daca te duci in vacanta iti recomand PARISUL si BORDOUX nota 9 pentru o vacanta in FRANTA. SPANIA este cea mai buna tara unde poti sta sa-te stabilesti se cistiga bine este curata plajele sunt cele mai bune din europa iti recomand,, LA CONCHA,, SAN-SEBASTIAN locul 8 in lume oameni sunt primitori totul este OK cum se spune VIVA ESPAÑA deci iti recomand sa-te gindesti de 2 ori inainte sa te stabilesti undeva nu bani sunt totul conteaza si oameni din jurul tau.ALEGEREA ESTE A TA un salut si numai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Franta, Anglia, Austria, Germania, Spania. Pentru ca imi plachappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va multumesc pentru raspunsuri!
Eram curioasa sa stiu parerea oamenilor. Mie imi place Romania (desi am dubla cetatenie) si sunt de parere ca daca esti f bun, te poti afirma si poti sa traiesti destul de bine si aici. Va doresc tot ceea ce voi va doriti happy!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Warwara ...sa te afirmi tu in Romania.Se pare ori ca ai pile. ori ca esti pregatita sa te combini cu seful hhhh happy... ce aberatie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Visez sa traiesc intr-o tara civilizata, cu oameni educati, altruisti, optimisti si zambitori, o tara in care sa pot sa traiesc decent si sa fiu respectat pentru ceea ce fac; am un soi de pasiune pentru SUA, desi nu-s convins ca voi ajunge vreodata acolo, mi-as dori, fie macar si in vizita; oricum, sincer va spun, romania ma deprima, m-am nascut aici, traiesc aici, imi urmez studiile aici, incerc sa obtin un job aici, dar nu vad in jurul meu decat oameni tristi, speriati, deziluzionati, incruntati, nemultumiti de veniturile lor... e un intreg sistem care pur si simplu te descurajaza... din ce citesc zilnic pe internet si din ce aud de la amici si rude care au avut ocazia sa vada Occidentul, cel putin acolo ai oportunitati pe care acasa nu le avem, ti se ofera alternative, statul te sprijina cumva sa-ti faci un rost, iti deschide niste usi, la noi nu e cazul si toata chestia asta ma face sa-mi pierd pur si simplu increderea in mine, in fortele mele; ca sa revin la subiect, cel putin deocamdata nu imi permit sa traiesc in alta parte, pentru ca nu am pe nimeni "afara"si nici macar bani pentru a incerca o experienta de genul asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Olanda...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Franta deoarece este minunata. In ori ce loc, coltisor este ceva de vizitat. Are nespuse spatii verzi Flori de toate speciile si visul meude cand ma stiu este sa ajung in Franta. Parisul ce sa mai zic. Oras faimos in toata lumea. Iti recoman du-te acoclo ai ce sa vezi traiesti bine si francezii sunt oameni drguti.

| kindness a răspuns:

Sunt o fata simpla, imi plac chestiile precum curatenia si o buna purtare, acum locuiesc aici in Romania si imi place insa daca ar fi sa vizitez ceva as vizita in primul rand Coreea, care m-a fascineaza total si de care ma simt atrasa. acolo as trai bine; apoi as alege Germania sau Australia, fiindca este curat peste tot, insa oamenii sunt cam reci si seriosi. la fel sunt si eu deci cred ca m-as descurca. cam atat! pa pa

| lifeistough a răspuns:

U. S. A. pentru ca este the land of oportunity!

| AlecSSyA a răspuns:

Germania, S. U. A pentru ca in Germania am fost si mi-a placut extrem de mult totul incepand de la mancare, centre comerciale, orase, oameni, etc.Si S. U. A pentru ca este o mare putere si ai ce vedea acolo.

Răspuns utilizator avertizat
| Ali55 a răspuns:

In America. Imi doresc nespus de mult sa locuesc in tara aceasta, deoarece sunt multe locuri frumoase, in special as vrea sa vizitez Statuia Libertatii!

| irina1998 a răspuns:

In America, oamenii sunt mai liberi ai conditii sunt cele mai mari staruri...big grinda... daca nu-i cu familia degeaba ai viata de lux fata de romania