| XxAlex2001 a întrebat:

In Germania, trenul are la fel 50% reducere pentru elevi?
Am cautat pe net dar imi da doar din Romania.

4 răspunsuri:
| kopli a răspuns:

Daca esti elev in Romania, degeaba cauti in alte tari. Nu vei beneficia de facilitatile lor, chiar daca le-ar avea.

| asperger3 a răspuns:

Poate doar cardul ISIC.
Doar ca la noi nu e recunoscut de operatorii feroviari cu toate ca Amtrack ofera 10% reducere.
Nu cred ca primesti reducere.

| MihaelaDart a răspuns:

Întreabă la un birou de informații la cea mai apropiată gara de orașul tău, aceștia îți vor da răspunsul corect. Din câte știi elevii nu plătesc același preț ca adulții fie la tren ori autobuz.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, dar numai pentru elevii nemti.