| Florin6996 a întrebat:

Pentru elevi ii gratuit sa mergi cu trenul sau primesti doar reducere de 50 la suta? Si de ce ai nevoie ca sa mergi gratuit/primesti reducerea?

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Este gratuit. Aceasta hotarare a fost luata de curand. Ai nevoie doar de carnetul de elev, vizat. Ca un mic sfat, sa iti iei bilet dus-intors din timp, sa nu risti sa ramai fara loc si sa stai in picioare.

| aditimus a răspuns:

50 % si trebuie sa ai carnetul de elev vizat sau legitimatia de student.

| Catrice a răspuns:

Vezi ca se poate ca nu toate stațiile sa accepte. Eu am pățit-o când eram la liceu, o tanti de la ghișeu n-a vrut să-mi dea reducere ca cică e vacanta sau s-a terminat anul nu mai știu ce a zis dânsa.

| helloitsme15 a răspuns:

Este gratuit perioada asta cu coronavirus dar in rest, în condiții normale 50 %. Cauta pe mersul trenurilor. Pui destinația, iti apar călătoriile si apeși la preturi /bilete. Selectezi elev si dupa un buton calculeaza(cred). Si iti arata pretul