| Sylvye a întrebat:

Intrebare pentru cei care au fost in Londra: cam cati bani ati cheltuit pe zi (doar cele necesare: macarea, intrarea la muzee)?

4 răspunsuri:
| VyrusEleven a răspuns:

Londra e unul din cele mai scumpe orase din lume. Daca mergi si vrei sa vizitezi totul te va costa ceva.Numai intrarea in Palatul Buckingham a costat 35 de lire acum 3 ani. Asa ca toat ziua cu mancare cu tot(asa mai subtirel nu pe picior mare) te va duce la 150 de lire (fara cazare) Hotelurile sunt cele mai mici pe care le-am vazut vreodata sad si scumpe incepand de la 70 lire pe noapte. Sper sa-ti fi fost de folos. Bafta

| perladunarii a răspuns:

Am fost in Londra de cateva ori dar am stat la prieteni! Mancarea din market pe care sa o prepari acasa nu e scumpa, unele produse sunt ca la noi, altele mai ieftine sau mai scumpe, dar nu cu mult. Acum la partea cu vizitatul te ustura orice vrei sa vezi, daca e cu intrare sare de 30 de lire de persoana! O suma de cheltuit nu pot sa iti zic pentru ca depinde de tine, ce obisnuiesti sa mananci si cat! Ce iti pot spune e ca gasesti outleturi cu haine de firma la preturi foarte bune tk maxx se numesc si mai sunt un lant de haine ieftine no name dar haine ok se numesc Primark! Bafta

| Mihaela1964 a răspuns:

Multe dintre muzee si galerii de arta se viziteaza gratuit, intereseaza-te din vreme despre ceea ce vrei/poti vizita free; mancare gasesti si-n supermeket, la fel si apa de baut.Pentru metrou sunt convenabile biletele-abonament/3 zile; este cel mai ieftin mijloc de transport in comun.Cred ca te incadrezi in 20 de lire/zi lejer.Nu te mai lua dupa toti snobii. Distractie frumoasa.happy

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

+ taxi = 1000 lire