| Dj Boalca a întrebat:

Este cineva care a fost in ibizza? daca da cum a fost ce sfaturi imi puteti oferi...si cam cati bani ati cheltuit?

3 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Eu am fost in mai anul trecut, este foarte frumos si relaxant. am fost cu iubitul meu si-ti pot zice ca am cheltuit o multime de bani, ne-am rasfatat numai cu mancaruri bune in jur de 150 euro pe zi, cumparaturi, hotel cu piscina, trabucuri, batuturi bune etc. am inchiriat o masina si intr-o zi am facut turul la toata insula, sunt niste privelisti incredibile, noi am stat in Santa Eulalia destul de aproape de capitala. nu stiu exact cat am cheltuit, doua persoane cred ca in jur de 1500 euro sau chiar mai mult. si apropo acolo toata lumea vorbeste mai mult engleza decat spaniola. de multe ori am avut senzatia ca sunt in cu totul alta tara decat Spania. happy

| Oktavian a răspuns:

Eu nu am fost dar as vrea sa plec in vacanta iar daca e bine de ce sa nu celtui mai mult.

| dof21 a răspuns:

Salut,

Eu am fost acolo, prin iulie 2008 ca excursie de sfarsit de studii. Am stat 9 zile, am inchiriat o vila cu jacuzii in care puteau dormi linistit 8 persoane din care una pe canapeaua din salon (vila nu era chiar in Ibiza ci undeva la 20 km, 1200 euro+150 la sfarsit curatenia, total 1350, oarecum extrasezon, era iulie dupa cum spuneam). Am inchiriat 2 masini si am facut cu schimbul cine putea sa bea in fiecare din seri, pentru a avea sofer inapoi happy. In rest, nu restaurante cumparam mai tot de la supermarket si gateam acasa (la fel fiecare cu randul lui, in general cei care erau soferi erau si cei care pregateau micul dejun). Acum depinde ce vrei sa faci, cate persoane mergeti, restaurante sau nu, cluburi selecte sau nu, etc etc. Fiind in Elvetia am plecat cu Easyjet, 130 Euro Geneva-Ibiza, aeroportul este undeva la 7 km. Cam atat, am cheltuit 800 euro din care 100 au fost cadouri.

Seara buna